Vážení přátelé,
otevřeli jsme Food Story Dlouhá 14!

Přijďte si dát snídani a dobrou kávu do naší kavárny, vyberte si oběd z těch nejlepších surovin v našem bistru nebo salad a mozzarella baru, vychutnejte si sklenku vína s delikatesami z tapas a panini baru nebo se seznamte s rozličnými druhy piv v pivotéce Pípa Beer Story. Samozřejmě na vás čeká i obchod s výběrovými potravinami z celého světa Food Story rozšířený o ovoce a zeleninu.

Dále

O nás

Jsme česká firma, která v naší zemi, po Evropě a prakticky po celém světě vyhledává pěstitele, chovatele a další výrobce potravin a nápojů, jejichž produkty pak nabízíme vám. Dbáme na to, aby se vždy jednalo o poctivé lokální firmy. Ne takové, jejich tradiční tvář využívá ve skutečnosti nějaký velký nadnárodní producent nebo obchodní řetězec – vybíráme pouze ty, které nám za kvalitu ručí svým jménem a prací.

Abychom se my sami mohli za jejich záruku postavit, sázíme vždy na vzájemné osobní poznání a přátelské vztahy. Jako se do dobré restaurace rádi vracíte nejen kvůli jídlu, ale i kvůli personálu a celkové atmosféře, budujeme si i my prostředí důvěry s našimi dodavateli. A tento přístup od nás můžete očekávat také vy, naši zákazníci.

Naše filozofie

Díky našim osobním vztahům mají námi nabízené produkty hodnotu nejen výživovou, ale také informační. Stojí za nimi vždy nějaký zajímavý příběh týkající se samotných výrobců, mnohdy rodinných firem, originálního výrobního postupu nebo původu jednotlivých složek – protože vše, co vám u nás nabízíme, musí mít transparentní rodokmen.

Konkrétně u nás najdete například piva z malých pivovarů z celého světa. Včetně těch českých, jakým je Jihlavský radniční pivovar, jehož sládek Jára Dorážka má již dlouholeté zkušenosti a úspěchy s vařením nejen české pivní klasiky, ale i dalších světových druhů, a sám vytváří i nové, neobvyklé a originální receptury.

Výběr originálních pálenek z Evropy doplňují mimo jiné i vysoce kvalitní výrobky z Palírny Radlík v Jílovém u Prahy, jejíž ‚vrchní destilatér‘ Kamil Kutina získává se svými ovocnými pálenkami přední ocenění na prestižních soutěžích.

Z potravin pak s hrdostí nabízíme vedle mnoha dalších ručně vyráběnou hořčici od mnichů z kláštera Nový Dvůr; paštiku z divočáka, který žil v hlubokých lesích pokrývajících horu Dyleň na Chebsku; vzduchem sušenou přírodní šunku z polodivokých prasat, která se v hájích pyrenejského předhůří živí výhradně bukvicemi a žaludy; charakteristicky výrazný sýr z mléka ovcí, které se pasou na horských loukách na pomezí Rakouska a Itálie; nebo poctivý domácí kečup z pečených rajčat od přátel z Ameriky.

Tohle plus mnoho a mnoho dalšího najdete v našich prodejnách.

Novinky


Food Story Dlouhá 14 otevřelo: Přináší do Dlouhé ulice koncept obchodu i kvalitního stravování na jednom místě

20. listopadu, 2015

Tento týden se v Dlouhé ulici otevřel největší gurmet prostor na Praze 1, Food Story Dlouhá 14. Ve dvou patrech o celkové ploše 500 m2 nabízí zákazníkům kvalitní jídlo od snídaně po večeři, možnost nákupu potravin včetně ovoce a zeleniny i pivotéku s výběrem až 160 piv postavenou na pivním vzdělávání a gastronomii.

více


V Pivotéce Pípa Beer Story v Dlouhé 14 dostanete pivo i k snídani

29. října, 2015

Pivotéka Pípa Beer Story se otevře v dolním prostoru Food Story Dlouhá 14 v polovině listopadu. Na pivním listu nabídne až 160 druhů piv ze všech koutů Česka i světa vybíraných pivním specialistou Robertem Demeterem, který sestavoval pivní listy v restauracích Bruxx, Les Moules nebo T-Anker. 8 až 10 piv bude dle aktuální nabídky k dispozici přímo na čepu.

více


Tržnice Dlouhá 14 se mění na Food Story Dlouhá 14, nabídne otevřenou kuchyni i rozsáhlou pivotéku

22. října, 2015

Zákazníci v prostoru o velikosti 500 m2 najdou kromě obchodu s delikatesami a potravinami z celého světa i kavárnu, bistro s otevřenou kuchyní nebo salátový, mozzarella a tapas bar. V dolní části prostoru se otevře pivotéka Pípa, která nabídne až 160 druhů piv i služby známého pivního sommeliéra Roberta Demetera. Food Story Dlouhá 14 se otevře v průběhu listopadu.

více


Od 19. do 21. června slavíme Den otců v kunratickém Food Story

17. června, 2015

Přijďte do Food Story v Kunraticích oslavit Mezinárodní den otců. Pro tatínky, kteří dorazí i se svými dětmi, chystáme pozornost v podobě sklenky vína či piva zdarma! A ani na ostatní jsme nezapomněli. Při nákupu nad 500 Kč dostane každý lahev vína jako dárek. Nezapomeňte se tedy tento víkend 19. – 21. června stavit a pořídit tatínkům něco dobrého na zub. Určitě si to zaslouží!

více


Bavorský řezník

14. listopadu, 2014

Florian Schnurrer (33) vede řeznictví a uzenářství v Hardecku, spojené s rodinnou hospodou.
Kromě toho loví, chová včely a má hezkou ženu.

více

KontaktFood Story Dlouhá 14

 • +420 607 940 605

 • Po - So 8:00 - 21:00
  Ne 9:00 - 21:00

 • dlouha@foodstory.cz
 • Dlouhá 14
  Praha 1 - Staré Město


Pípa Beer Story Dlouhá

 • +420 777 445 473

 • Po - Ne 11:00 - 23:30

 • pipa@foodstory.cz
 • Dlouhá 14
  Praha 1 - Staré MěstoFood Story Kunratice